7. března 2013

KLDR vypověděla příměří a ukončila krásnou dovolenou

Nejen svět, ale i někteří jedinci, aby se z té KLDR zbláznili už...
Vše to začalo dne 12.2. mám dojem, kdy se otřásla pod severokorejci půda, jelikož úspěšně zakončili třetí jaderný test. Po třetím testu se vrchní třída sešla, uspořádala si párty s honosným rautem plnýho dobrůtek na úkor spodiny, jak je v Severní Koreji známo a dali si do nosu.



Bohužel málokdo ví, že Severokorejský vůdce Kim-Čong-Il kdysi dávno, zhruba osm let zpátky oznámil, že provede tři jaderné testy a po úspěšném třetím testu zaútočí na Jižní Koreu.
Dnes se v denním tisku dočítám, že Severní Korea vypověděla válečné příměří z roku 1953. Co si pod tím představit ? Nejde o nic extra co by mělo hýbat světem, jelikož Severní a Jižní Korea jsou v podstatě stále od roku 1953 ve válečném stavu.
Na druhou stranu podle mého díky vypovězení příměří může Severní Korea kdykoliv bez udání důvodu zaútočit.

Když jsem se bavil s některými lidmi o této hrozbě, povětšinou se mi dostalo odpovědi typu "Hmm, KLDR jen dělá dusno,aby se země OSN slitovali a opět jim dodalo humanitární pomoci, potom zase utichnou". Do nedávna jsem souhlasil... Ale pozor !!! Dva dny zpátky jsem na Jihokorejském zpravodajském portále našel fotku Severokorejské MHD, která je nyní ověnčena maskovacími sítěmi.

Proč tak všechno najednou ?
Severokorejská vláda je plná válečných veteránů, kteří jsou ověnčeni metály a vůdcem je mladý a ne tolik zkučený Kim-Čong-Un. Logicky, když si to dáte dohromady, tak z toho vyplívá, že Kim-Čong-Un není tolik respektovaný, jak by měl. To ho donutilo bouchnout pěstí do stolu a ukázat svým kumpánům a i světu, jakou moc má a že si může dělat co chce.

příprava veřejné dopravy na válečný konflikt v Pyongyangu

Nejhorší na tom všem je, že mám rezervovanou letenku koncem března do Soulu, kde bych si měl užít dva týdny dovolené. Nedokáži si představit, že bych vyšel z letadla do napůl rozbombardovaného Soulu a po vyzvednutí bagáže bych rovnou vyfasoval i pušku s uniformou.
No to asi ne, ale prostě si nedokáži představit klidné dovolené kvůli současné situaci. A docela dost mě to štve, jelikož jsem se tešil, že poznám krásy Jihokorejské krajiny, historii, jídlo, kulturu, atd.. A někdo s takovými blbostmi mi to celé pokazí.

Bude válečný konflikt dlouhý ?
Toť otázka, na kterou mohu odpovědět "možná ano, možná ne". Pokud se podíváme, tak Severní Korea disponuje 1 000 000 aktivních vojáků a 4 000 000 rezerv. Je to nepředstavitelné číslo a i když je technicky o pár let pozadu, tak představuje velikou hrozbu.

Záleží na Číně.. Německý ministr zahraničí nyní urgoval Čínu, aby se jako největší spojenec Severní Koreje zapletl do situace a začal ji řešit také. Čína je jediný stát, který by Severní Korea teoreticky mohla poslechnout. Čína v roce 2005 disponovala 2 500 000 aktivními vojáky, což se dnes může značně lišit a když k tomu dodát, že se ročně do čínské povinné vojenské služby hlásí 13 000 000 rekrutů, tak ano Čína by opravdu mohla zakročit.

Pokud vezmeme v potaz, že souřasný konflikt v Afghanistánu, kde byl nebyl kaden takový odpor ze strany protivníka, trvá již 12 let, tak si nedovedu představit jak dlouho by trvala válka na korejském poloostrově. Jediné, co mohu potvrdit je to, že konflikt by byl daleko krvavější než za první korejské války a nehledě na to, že jsou ohroženy i ostatní země než je Jižní Korea.

Budu nadále sledovat vývoj situace a dám vám vědět :)




Žádné komentáře:

Okomentovat

Oblíbené články